0AE83978 EF00 4213 B326 08DE213E0FF1

Ekipa z Francji była bezkonkurencyjna w walce o medale Mistrzostw Europy Kuców w klasyfikacji drużynowej w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Srebro zdobyli Holendrzy, a brąz Norwegowie.

Francuzi wysunęli się na prowadzenie wczoraj, kiedy każda z 5 par odnotowała bezbłędny przejazd. Dziś po dwóch nawrotach to właśnie oni sięgnęli po zwycięstwo, z łącznym rezultatem zaledwie ośmiu punktów karnych. W skład ekipy wchodzą: Anna Szarzewski na Vaughann de Vuzit, Lola Brionne na Clementine, Marie Ann Sullivan na Ken van Orchid, Nohlan Vallat na Daenerys D’Hurl’Vent oraz Jeanne Hirel na Vedouz de Nestin, która jako jedyna odnotowała „double clear”.

O kolejnych medalach zadecydowała rozgrywka między Holandią a Norwegią. Po dwóch zrzutkach Norwegów stało się jasne, że srebrny krążek zdobędą reprezentanci Niderlandów, którzy w rozgrywce odnotowali 3 zerowe przejazdy i barażu nie trzeba było już kontynuować.

- Myślę, że parkur był bardzo dobrze zaprojektowany. Byłem trochę zestresowany, ponieważ rywalizowaliśmy z bardzo silnymi ekipami. Dzisiejszy parkur był niełatwy, szczególnie, że zawodnicy byli pod dużą presją. Koniec końców jestem dziś bardzo szczęśliwy! – skomentował Olivier Bost, szef zwycięskiej ekipy.

WKKW

W piątek zakończono próbę ujeżdżenia, pierwszy test jeździeckiego triatlonu. Na prowadzeniu, z wynikiem 77,7 pkt. jest Francja, druga lokata należy do Niemiec - 83,5 pkt., a trzecia do Irlandii - 88,2. W mistrzostwach rywalizuje 9 ekip narodowych.

Liderką klasyfikacji indywidualnej jest Francuzka Mae Rinaldi na kucu Boston Du Verdon - 23,2 pkt, przed Niemką Merle Hoffmann na klaczy Penny Lane We - 25,0 pkt. oraz kolegą z ekipy Mathieu Cuomo na Celeste Du Montier - 26,4.

Jutro zawodnicy zmierzą się podczas próby terenowej.

Medaliści Mistrzostw Europy Kuców w skokach przez przeszkody w konkursie drużynowym:

1. Francja- 8
Anna Szarzewski, VAUGHANN DE VUZIT
Lola Brionne, CLEMENTINE
Nohlan Vallat, DAENERYS D'HURL'VENT
Jeanne Hirel, VEDOUZ DE NESTIN
Marie Ann Sullivan, KEN VAN ORCHID

2. Holandia - 13
Siebe Leemans, VOODSTOCK DE L'ASTREE
Ava Eden Van Grunsven, SPECIAL LADY
Milan Morssinkhof, CARRICK 13
Logan Fiechter, MINERVA FOR PLAY
Renske Van Middendorp, JOLLY

3. Norwegia - 13
Thea Gunleksen, PARC COOKIE
Mikkel Fredin Nilsen, ATTYRORY WARRIOR
Dina Nicolaysen, ELECTRA
Rasmus Aasland, POETICS FLOURA
Oda Therese Oddsen, JAVAS ALUN