8B1C0037 3BBE 4975 ACD5 A7598F6347C0 1 201 a

8B1C0037 3BBE 4975 ACD5 A7598F6347C0 1 201 a

Z uwagi na panującą pandemię Covid-19, z przykrością musieliśmy podjąć trudną decyzję o odwołaniu Mistrzostw Europy Kuców 2020 w Strzegomiu (15-19 lipiec). Decyzja została podjęta w porozumieniu z Międzynarodową Federacją Jeździecką w trosce o zdrowie zawodników i osób zaangażowanych w organizację tego wydarzenia, a także z uwagi na zachowania zasad fair play.

Podjęliśmy wszelkie możliwe kroki, aby rozegrać zawody w innym terminie, jednak organizowanie wielkiego wydarzenia sportowego podczas wakacji szkolnych byłoby niezwykle trudne.

Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu zawodników udział w Mistrzostwach był ostatnią szansą na start w tej kategorii wiekowej, dlatego zamiast Mistrzostw Europy Kuców planujemy zorganizować nowe zawody pod nazwą: European Pony Masters, które odbyły by się we wrześniu lub październiku. Zawody rozegrane zostaną w trzech dyscyplinach olimpijskich: skokach, WKKW i ujeżdżeniu z klasyfikacją indywidualną i drużynową.

„Koniczność odwołania Mistrzostw Europy Kuców, po ogromie pracy, którą do tej pory wykonano na rzecz ich przygotowania, to dla Marcina Konarskiego i jego wspaniałego teamu organizacyjnego ogromne rozczarowanie. Podobnie jak dla wszystkich młodych zawodników, którzy mieli zaplanowany start w Polsce tego lata” – mówi Sabrina Ibáñez, sekretarz generalna Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. „Cudownie, że Strzegom wymyślił kreatywne rozwiązanie z nowymi zawodami European Pony Masters oferując alternatywne wydarzenie sportowe w późniejszym terminie”.

Więcej informacji będzie dostępnych, jak tylko sytuacja epidemiologiczna pozwoli nam zaplanować szczegóły tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że zobaczymy się w Strzegomiu.