MCH 0361.jpggm

MCH 0361.jpggm

Międzynarodowa Federacja Jeździecka kolejny raz powierzyła nam organizację Mistrzostw Europy Kuców i to od razu na trzy lata.

- Organizacyjny sukces ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Kuców sprawił, że staliśmy się naturalnym kandydatem do przeprowadzenia kolejnych edycji imprezy - mówi Marcin Konarski, przewodniczący komitetu organizacyjnego. 

To będą już piąte mistrzostwa Europy organizowane przez Klub Sportowy LKS Stragona. Pierwsze, w kategorii juniorów odbyły się w 2012 roku. A od 2015 roku sukcesywnie co dwa odbywały się to kolejno mistrzostwa Europy młodych jeźdźców, seniorów i kuców. 

- Organizowanie tak prestiżowych wydarzeń sportowych to spore wyzwanie – dodaje Marcin Konarski. – Jednak lata doświadczenia, przeszkolony zespół ludzi oraz odpowiednie zaplecze infrastrukturalne sprawiają, że jesteśmy w pełni przygotowania do tego zadania. Dysponujemy pięknym i świetnie przygotowanym hipodromem, na którym jeźdźcy i konie mają zapewnione optymalne warunki do treningów i startów.

Zawody odbędą się w terminie od 15 do 19 lipca w Strzegomiu na Dolnym Śląsku. Na arenach zmierzą się zawodnicy w wieku od 12 do 16 lat oraz ich kuce, czyli konie o wzroście do 149 cm. Dla kibiców to będzie wyjątkowe wydarzenie. W jednym miejscu i czasie rywalizacja będzie się toczyć jednocześnie w trzech dyscyplinach olimpijskich: ujeżdżeniu, WKKW i skokach przez przeszkody.

Fot. Mariusz Chmieliński