LW1 3154

LW1 3154

Zwieńczeniem Mistrzostw Europy Pony w Strzegomiu był konkurs skoków przez przeszkody, w którym wyłoniono indywidualnych zwycięzców. Złoto powędrowało do Maxa Wachmana dosiadającego Cuffesgrange Cavalidam.

W dwunawrotowym konkursie wystartowało 31 par. Aż dwanaście z nich miało ogromne szanse na zdobycie złotego medalu. Tylko czterech zawodników przystąpiło do rywalizacji z zerowym kontem, a ośmiu z 4 punktami karnymi.

Gospodarz toru, Szymon Tarant, ustawił w pierwszym nawrocie bardzo wymagający parkur, tylko trzech zawodników pokonało go bezbłędnie. Drugi nawrót o wysokości 135 cm, wyłonił zwycięzcę. Złotym medalistą Mistrzostw Europy Pony został Irlandczyk Max Wachman dosiadający Cuffesgrange Cavalidam.

„To fantastyczne uczucie. Mam świetnego, najwyższej klasy kuca. Pierwszy nawrót był pełen zagadek i mocno techniczny. W drugim było już mniej technicznych zadań, ale było też trochę wyżej. To mój ostatni rok startów na kucach. Teraz będę chciał się skupić na dużych koniach i mam nadzieję na zakwalifikowanie się do przyszłorocznych mistrzostw Europy juniorów” – powiedział Max Wachman.

W rozgrywce o srebrny medal walczyły zawodniczki z Wielkiej Brytanii oraz Francji. Jako pierwsza wystartowała Holly Truelove na Rexter D’Or (GBR). Podjęła ryzyko w jeździe do ostatniej przeszkody, co dało jej szybki czas i postawiło ciężkie zadanie przed jej rywalką. Ilona Mezzadri na Callas Rezidal 7, podjęła rękawicę, nie ustrzegła się jednak błędów i z parkuru zjechała z 8 punktami karnymi, co ostatecznie dało jej brązowy medal.

W Mistrzostwach Europy Pony w Strzegomiu wystartowało 153 zawodników reprezentujących 18 krajów.

LW1 6101

LW1 6101

LW1 6140

LW1 6140

LW1 6164

LW1 6164