LW1 4120

LW1 4120

Reprezentanci Wielkiej Brytanii obronili tytuł i dwukrotnie stanęli na najwyższym stopniu medalowego podium, zdobywając złoto indywidualnie i drużynowo w dyscyplinie WKKW. Srebro wywalczyli Francuzi, a brąz Irlandczycy.

Brytyjska ekipa w składzie: Finn Healy na Midnight Dancer, Ibble Watson na Bookhamlodge Pennylane, Freya Partridge na Master Macky oraz Daisy Bathe na SF Detroit jako obrońcy tytułu była faworytem mistrzostw. Prowadzenie objęła już po ujeżdżeniu i utrzymała je do końca konkursu.

Najlepszy wynik w drużynie, a także w klasyfikacji indywidualnej wywalczył 15-letni Finn Healy - 31,7 pkt. Choć po występie na czworoboku zajmował dopiero 10. miejsce, to czysto przejechany cross oraz bezbłędny parkur z zaledwie jednosekundowym spóźnieniem zapewniły mu złoto.

„To był cross pełen zadań, bardzo techniczny, wymagał reaktywnej jazdy. Wszyscy pojechaliśmy dobrze i dało nam to szansę na wygraną. To zwycięstwo jeszcze do mnie nie dotarło, to spełnienie marzeń!” – powiedział Finn Healy.

Wicemistrzynią Europy została jego koleżanka z ekipy Ibble Watson, a brązowy krążek wywalczyła Włoszka, Camilla Luciani na Camelot Damgaard.

Liderka konkursu po crossie Daisy Bathe nie ustrzegła się błędów na parkurze i ostatecznie ukończyła mistrzostwa na 7. pozycji.

LW1 4486

LW1 4486

 LW1 4611

LW1 4611