LW1 1712

LW1 1712

Numer jeden światowego rankingu zawodników na kucach w kategorii ujeżdżenia - Alexander Yde Helgstrand na Adriano B, po bardzo udanym występie na czworoboku zdobył w Strzegomiu złoty medal Mistrzostw Europy Pony. Duńczycy na najwyższym stopniu podium stanęli zarówno w konkursie drużynowym, jak i indywidualnym.

 

Srebrny krążek wywalczyła jego rodaczka Liva Addy Guldager Nielsen na D'Artagnan 187, a brązowy - Niemka Shona Benner na Der Kleine Sunnyboy WE.

- Czuję się wspaniale po takim zwycięstwie. Startowałem w pierwszym dniu konkursu, uzyskałem bardzo dobry wynik, więc czekanie cały kolejny dzień na ostateczne wyniki było bardzo emocjonujące. Po przejeździe ostatniego zawodnika byłem bardzo szczęśliwy. Adriano B jest miłym i grzecznym kucem, ale na czworoboku jest bardzo waleczny i stara się o jak najlepszy wynik – podsumował swój występ Alexander Yde Helgstrand. - W tym roku kończę starty na Adriano. Chcę skupić się na konkursach dla dużych koni. W mojej stawce posiadam konia, na którym wygrałem Nordyckie Mistrzostwa w kategorii juniorów i to na nim planuję starty w najbliższym czasie.

16 -latek jest także faworytem niedzielnej rozgrywki o indywidualne medale programu Freestyle, do którego zakwalifikowała się również reprezentantka Polski, Tatiana Bierieznow na Gluckspilz. Polka dzisiejszą rywalizację ukończyła na 21. pozycji w stawce 54 zawodników.