MCH 8420

MCH 8420

Ekipa z Irlandii była bezkonkurencyjna w walce o medale Mistrzostw Europy Pony w klasyfikacji drużynowej w dyscyplinie skoków przez przeszkody. Srebro zdobyli Brytyjczycy, a brąz Francuzi.

Kolejny dzień medalowych zmagań Mistrzostw Europy Pony w Strzegomiu przyniósł mnóstwo emocji. Walka o medale toczyła się aż do samego końca. Drugi nawrót konkursu nie wyłonił żadnego zwycięzcy, dlatego konieczna była rozgrywka o złoto oraz brąz.

Do rozgrywki o brązowy medal przystąpiły drużyny z Niemiec oraz Francji. Obydwie drużyny uzyskały taki sam wynik - 4 punkty karne, więc o trzecim miejscu na podium Francuzów zadecydował lepszy czas.

Drużyna Irlandii w składzie: John Mcentee, Niamh Mcevoy, Tom Wachman oraz Max Wachman miała w rozgrywce o złoty medal twardy orzech do zgryzienia. Brytyjczycy byli niezwykle groźnym i szybkim przeciwnikiem, który miał ogromny apetyt na złoty medal.

„To była bardzo szybka rozgrywka. Brytyjczycy byli trudnym rywalem do pokonania co utrudniło nam zadanie” – powiedział Tom Wachman.

„Brytyjczycy byli dzisiaj bardzo szybcy. Obserwowałem rozgrywkę kibicując mojej drużynie i mając nadzieję na ich szybki galop i bezbłędne przejazdy” – powiedział Francis Derwin, który dziś nie brał udziału w rozgrywkach drużynowych.

Ostatecznie o ich zwycięstwie zadecydował czas, który był zaledwie 1,72 sek. lepszy od wyniku Wielkiej Brytanii. Polska ekipa zajęła dziesiąte miejsce.

WKKW

W piątek zakończono także próbę ujeżdżenia w dyscyplinie Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego. Na prowadzeniu, z wynikiem 88,4pkt. jest Wielka Brytania, druga lokata przypadła Francji, a trzecia Niemcom. W konkursie rywalizuje 7 ekip narodowych.

W klasyfikacji indywidualnej najlepszy występ należy do reprezentantki Niemiec Sophii Rössel na Camillo We (25,4 pkt.). Jedyna Polka startująca w tym konkursie, Julia Witkowska na Chesterze zajmuje 36. miejsce. Jutro zawodnicy zmierzą się podczas próby terenowej.

Fot. Mariusz Chmieliński